Novinky

Novinka – Sexkomiks

Kdo se trochu zajímá o nové knihy či komisky už možná zaregistroval, že před pár dny u nás vydalo nakladatelství Paseka ojedinělý počin svého druhu – Sexkomiks aneb První komiksové dějiny sexuality. Napsal ho Philippe Brenot, francouzský antropolog, sexuolog a psychiatr, což by samo o sobě mohlo být zárukou kvality. Sexkomiks je ojedinělý non-ficton komiks, popisující proměny sexuality a intimity od pravěku až po vize budoucnosti. Dotýká se témat, o kterých se moc neví a nemluví : co je to vlastně erotika, kde se vzal sklon k monogamii, kdy a kde se pořádaly falické slavnosti, jak to bylo s používáním pásů cudnosti a vynálezem kondomu nebo jak překvapivě genderově rovnostářské byly některé staré civilizace.
Sexuální motivy se prolínají s mytologií, náboženstvím, politikou, uměním, kniha se věnuje dobovým zákazům a předsudkům, historickým přístupům k masturbaci či homosexualitě, proměnám pojetí perverze a slasti, vlivu pohlavních nemocí na promiskuitu a mnohým dalším otázkám. Celá kniha je také protkaná typicky francouzským humorem.

Jistě se v Sexkomiksu dozvím spoustu zajímavostí a napíšu na něj recenzi. Teď už jen dodám, že, má dvě stě stran a já se nemůžu dočkat, až se do něj o víkendu začtu.

Ilustrace použity s laskavým svolením nakladatelství PasekaKomiksária

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *