Nezařazené

Venušiny kuličky/vaginální činky/ben wa balls

 

Ben Wa Balls

Venušiny kuličky jsou asi nejznámější eroticko-zdravotní pomůckou pro ženy.

Vynalezly je Japonky kolem roku 500, které je původně používaly jako zpestření sexu pro muže. Tehdejší kuličky byly velké asi jako třešeň, byly z mosazi a uvnitř měly rtuť. Postupem času ale ženy zjistily, že když je používají i jindy, tak jim kuličky pomáhají posilovat svaly pánevního dna. Tak se z jedné či dvou individuálních kuliček staly dvě spojené šňůrkou. Dál se pak rozšiřily pod názvy jako gejšiny kuličky nebo kuličky rozkoše do Číny a Barmy, a dál přes Asii do celého světa.

 

Tehdejší původní kuličky dnes nejvíc připomínají Ben Wa balls. Jsou to dvě malé, nespojené, kovové či skleněné kuličky. Prodávají se (alespoň u nás) celkem málo.

O něco rozšířenější jsou tzv. vaginální nebo kegelovy činky. Ty jsou určeny právě k posilování svalů pánevního dna. Vyrábí se s různou hmotností, často právě v setu dvou či tří s různou hmotností. V zahraničí se dá sehnat například set 6 oválků od 25g do 125g.

Nejznámější jsou pak venušiny kuličky, dvě spojené kuličky z nejrůznějších materiálů, ve všemožných barvách a s rozličnými hmotnostmi.

K čemu přesně se hodí mít posílené svaly pánevního dna?

  • Před porodem: k hladšímu průběhu a lepšímu stahování po porodu
  • Při inkontinenci: je mýtus, že inkontinencí trpí jen starší ženy. Ve skutečnosti se uvádí, že se týká až 25% žen ve věku 12-64 let. Zvýšený výskyt je u těhotných žen. Posilování je také prevencí, nejen „lékem“.
  • Pro lepší sex: právě tyto svaly mají podíl na ženském orgasmu. Pokud máte problém ho dosáhnout, nebo není intenzivní, zkuste posilovat.
  • Pro celkové zlepšení postoje a držení těla.

 

Jak vybrat ty správné?

Při výběru jsou důležité dvě věci: materiál a váha/velikost.

Vnější materiál kuliček neberte na lehkou váhu. Absolutně se vyhněte levným kuličkám z plastu, zejména spojených obyčejným provázkem. Ze zdravotního hlediska si akorát zaděláte na infekci, protože tyto kuličky nikdy pořádně nevyčistíte.

Pokud se podíváme po lepších možnostech, je celkem na výběr. Můžeme mít skleněné, kovové, potažené TPR gumou nebo lékařským silikonem… Za mě je důležité to, zda je možné je vyvařit (asi nejlepší způsob dezinfekce) a aby byly jednolité, včetně provázku potaženého silikonem, bez hlubších či hůře přístupných míst, kde by se mohly držet bakterie. Na dotek je mi nejpříjemnější sklo a lékařský silikon. Sklo a kov je ale těžší v sobě udržet.

Kegelovy činky

Váha a velikost se pochopitelně nedá doporučit všeobecně, každá žena ví nejlépe, jak na tom asi je. Těhotným ženám, ženám po porodu, ženám, které mají problém s inkontinencí, případně ženám, které moc nesportují, by mohly do začátku vyhovovat spíše lehčí kuličky – dá se předpokládat, že budou mít svaly pánevního dna spíše povolené. Pokud si myslíte, že máte dobré svalstvo, můžete začít těžší verzí. Velikostí se našem trhu kuličky příliš neliší (originální nespojené malé ben wa balls se ale občas dají sehnat), jediný rozdíl bude spíš v tom, zda je to jedna kulička/činka či dvě.

Klasické venušiny kuličky

Jak začít posilovat?

Ze začátku je lepší mít kuličky jen na kratší dobu, třeba jen pár minut, ale víckrát denně. Mělo by to ale být alespoň 15 minut denně. Určitě se nebojte při zavádění použít lubrikant, bolest není žádoucí. Nesnažte se je zavést nijak zvlášť hluboko, musí zůstat spíš níž.

Cílem je, aby vám po zavedení kuličky silou gravitace klouzaly směrem ven. V tu chvíli zapojíte svalstvo, abyste je udržely vevnitř, a posilujete. Pokud je neudržíte – jsou moc těžké. Jestli neudržíte ani nejlehčí, začněte napřed cviky a kuličky zapojte při cvičení. Noste je pak, až budete mít trochu posíleno. Pokud vám vevnitř sedí jak přibité a ani se nehnou – zkuste těžší. Je ale také možné, že máte úzký poševní vchod/ vagínu, a ani ty nejtěžší kuličky nebudou výzvou. V tom případě můžete kuličky používat jako pomůcku při cvičení.

Svaly budete posilovat zejména ve stoje – při chůzi, běhu, sportu, mytí nádobí… V sedě to moc nemá smysl. Klidně to na těch pár minut zkuste víckrát za den, postupně vám tak svaly zesílí. Pokud to přeženete, poznáte to bolestí svalů v podbřišku. Horní hranice není – některé ženy mají kuličky klidně celý den.

Samozřejmě je tu také aspekt toho, že pro některé ženy může být používání kuliček příjemné či vzrušující. Já mezi ně nepatřím, pro mě je to pocitově neutrální. Přirovnala bych to k tamponu nebo menstruačnímu kalíšku. Trošku si myslím, že to tak má většina žen a že erotický podtón používání kuliček  je spíš výtvor mužských fantazií, ale budu ráda, když mě někdo vyvede z omylu. Každopádně pokud seženete malé Ben Wa balls, vyzkoušejte je i během sexu, je to zajímavý zážitek.

 

 

 

4 thoughts on “Venušiny kuličky/vaginální činky/ben wa balls

  1. Moc pěkný přehled – sama mám zkušenost jen s klasickými venušinými kuličkami (durex z drogerie), ale moc mi nesedí na běžné nošení. Klasické ben wa kouličky co jsem dneska poznala, by mi možná sedly lépe. Díky 🙂

      1. Budeš tady na blogu nějaké venušiny/ben wa balls testovat/recenzovat?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *